joomla templates top joomla templates template joomla

1000 stoisk, wystawcy z 12 krajów. W Gdańsku ruszył Jarmark Dominikański

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk kulturalne

Wystawcy z 12 krajów, około tysiąca stoisk handlowych i gastronomicznych oraz 200 różnego rodzaju wydarzeń - to święto kupców w Gdańsku. Właśnie rozpoczął się tam jarmark św. Dominika. Impreza potrwa trzy tygodnie.

Litania Narodów na Placu Solidarności w Gdańsku. 2500 pielgrzymów przeszło ulicami miasta

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Do Gdańska przyjechali pielgrzymi z wielu krajów świata. Nawet 2500 osób wzięło udział w Litanii Narodów na Placu Solidarności - to wspólna modlitwa pielgrzymów w intencji świata i swoich ojczyzn. Pielgrzymi przeszli też ulicami starego miasta w Korowodzie Młodych w ramach pierwszego diecezjalnego etapu ŚDM.

Demonstracje KOD w największych miastach Polski. Uczestnicy zakleili usta na znak protestu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

W wielu miastach Polski, m. in. Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Łodzi, odbyły się demonstracje zorganizowane przez Komitet Obrony Demokracji. Ich uczestnicy, z których część zakleiła sobie usta czarną taśmą na znak protestu, sprzeciwiają się projektowi ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

Kłęby czarnego dymu nad Gdynią. Płonął magazyn z farbami

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk trójmiasto

Kilkanaście zastępów straży pożarnej walczyło w Gdyni z pożarem magazynu. Jak poinformował Łukasz Płusa, rzecznik straży pożarnej w Gdyni, w budynku znajdowały się farby i lakiery. - Zauważyłem duże języki ognia, po jakimś czasie przyjechała straż pożarna i zaczęła gasić pożar. 

"Nie zniszczyły nas bomby Hitlera i Stalina, a dobije nas tramwaj". Gdańska ulica "w żałobie"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Na ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego w Gdańsku pojawiły się czarne parasole, płachty i banery na płotach. W ten sposób protestują mieszkańcy, którzy nie zgadzają się na budowę nowej linii tramwajowej. Obawiają się, że ciężki sprzęt zniszczy stare kamienice i przebudową wąskiej uliczki. 

Najlepsi zawodnicy z całej Polski rywalizowali w nocnych regatach w Gdyni

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk trójmiasto

- Bardzo trudne regaty, bo są połączone i z bieganiem, i z pływaniem, i w nocy, gdzie tak naprawdę nie widzi się wody, nie widzi się szkwałów i trzeba tylko i wyłącznie płynąć na wyczucie, ale było super - powiedział Grzegorz Goździk, zwycięzca regat 49er Grand Prix, które już po raz szósty odbywają się w Gdyni. 

Biła po twarzy, szarpała. 65-letnia niania została nagrana, usłyszała już zarzut

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Zarzut znęcania się nad 8-miesięcznym chłopcem usłyszała 65-letnia kobieta, która się nim opiekowała. Matka dziecka nagrała, jak kobieta potrząsała chłopcem i bije go. Niania noc spędziła w policyjnym areszcie. - Grozi jej kara nawet do 5 lat więzienia - poinformowała podkom. Aleksandra Siewert z gdańskiej policji. 

"Rusłan" wylądował na gdańskim lotnisku

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Jeden z największych na świecie samolotów transportowych wylądował na gdańskim lotnisku im. Lecha Wałęsy. An-124 Rusłan to czterosilnikowy samolot transportowy zbudowany w biurze konstrukcyjnym Antonowa. Z maksymalnym ładunkiem waży ok. 400 ton.

Będzie kontrola w pomorskiej policji ws. zatrzymania córki radnej PiS

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Wśród osób, które usłyszały osoby zatrzymane po sobotnich manifestacjach w Gdańsku, jest córka Anny Kołakowskiej radnej PiS. Kontrolę policyjnej interwencji zapowiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Według niego "policja pokazała, że jest silna wobec słabych". 

Ulicami Gdańska przeszedł Trójmiejski Marsz Równości. Kontrmanifestanci starli się z policją

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Ulicami Gdańska przeszedł Trójmiejski Marsz Równości, w którym wzięło udział - według danych policji - około 800 osób. Środowiska narodowe zorganizowały kontrmanifestację. Część z jej uczestników starła się z funkcjonariuszami, których kordon oddzielał od siebie demonstrujących. Zatrzymano pięć osób.