joomla templates top joomla templates template joomla

ORP "Ślązak" ma wejść do służby dopiero w 2018 r. Budowa okrętu trwa już 15 lat

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk trójmiasto

Ministerstwo Obrony Narodowej potwierdza, że budowa ORP "Ślązak" jest opóźniona - informuje TVN24 Pomorze. Jednostka ma wejść do służby dopiero w 2018 r. Przyznał to wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki w odpowiedzi na interpelację posła .Nowoczesnej Grzegorza Furgo. Budowa statku trwa już 15 lat i pochłonęła ponad 1,1 mld zł.

Ostatnie pożegnanie abp. Tadeusza Gocłowskiego

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

W Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie odbyła się msza pogrzebowa w intencji abp. seniora archidiecezji gdańskiej Tadeusza Gocłowskiego. Nabożeństwu z udziałem Episkopatu Polski przewodniczył metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. 

Uroczystości pożegnalne abpa Gocłowskiego. Jego trumnę wystawiono w archikatedrze Gdańskiej

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

W Gdańsku trwają uroczystości pożegnalne arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego. Duchowny zmarł we wtorek (03.05) po ciężkiej chorobie. W środę jego trumnę wprowadzono do bazyliki archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie i odprawiono mszę, którą koncelebrował metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. 

Politycy PO oddali hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej w Gdańsku

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Politycy Platformy Obywatelskiej rocznicę katastrofy smoleńskiej obchodzili w Gdańsku. Grzegorz Schetyna wraz ze Sławomirem Neumannem złożyli kwiaty na grobie Arkadiusza Rybickiego oraz Anny Walentynowicz na na cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku-Wrzeszczu. 

80 aktorów wzięło udział w misterium męki Pańskiej w Gdańsku

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Około osiemdziesięciu aktorów teatralnych przeszło ulicami Gdańska, odtwarzając misterium męki Pańskiej. Inscenizacja przedstawiająca ostatnie chwile życia i ukrzyżowanie Jezusa odbyła się w mieście już po raz jedenasty.

Brutalnie zabił 5-letnią córkę. "Wymaga leczenia w zamknięciu"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Gdański sąd zdecyduje dziś, czy umorzyć postępowanie wobec Mariusza L. i wysłać go na przymusowe leczenie. Mężczyzna jest podejrzany o brutalne zabicie swojej 5-letniej córki. W listopadzie 2015 r. biegli orzekli, że ojciec dziewczynki w momencie popełniania przestępstwa był niepoczytalny, więc nie może odpowiadać za zbrodnię. 

Gdańscy radni przyjęli apel ws. respektowania wyroków TK. Głosowanie poprzedził spór

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk samorząd

Rada Miasta Gdańska przyjęła Apel w związku z 225. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja i kryzysu konstytucyjnego w Polsce. Apel zawiera deklarację, że rada miasta będzie się stosować do wyroków Trybunału. Gorącą debatę przed głosowaniem przerywały okrzyki "targowica!". 

Wypadek busa z osobówką w Gdańsku. Sześć osób rannych

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Sześć osób zostało rannych w groźnym wypadku, do którego doszło w Gdańsku. W zderzenie udział wzięły samochód osobowy i bus. Wszyscy ranni to pasażerowie i kierowca tego ostatniego. Na miejscu pracowało 5 zastępów straży pożarnej i policja. - Samochód osobowy podczas wyprzedzał ze zbyt duża prędkością i stracił panowanie nad samochodem. 

Aukcja militariów w Trójmieście. Pod młotek poszło ponad 300 eksponatów

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk trójmiasto

Sopocki Dom Aukcyjny wystawił na sprzedaż ponad 300 militarnych unikatów - obrazów, broni i grafik. Najcenniejszy okazał się obraz Jerzego Kossaka "Odwrót Napoleona spod Moskwy”, który sprzedano za 65 tysięcy złotych. 

9 osobników razem na wybiegu. Największa lwia rodzina w Polsce żyje w gdańskim zoo

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Pracownicy gdańskiego zoo mogą pochwalić się kolejnym sukcesem. Po kilku miesiącach od narodzin lwiątek udało im się skutecznie połączyć dwa stada. Teraz na wybiegu można podziwiać aż 9 lwów: trzy dorosłe osobniki oraz sześć młodych. To największa hodowla w Polsce i jedna z liczniejszych w Europie.