joomla templates top joomla templates template joomla

Różowy problem w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. "Oznaczone drzewa szpecą krajobraz"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk trójmiasto

Oznaczone na różowo drzewa w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym wywołały oburzenie u spacerowiczów. Według nich farba szpeci krajobraz i za bardzo rzuca się w oczy. Drzewa zostały oznaczone przez geodetę w ten sposób, aby była widoczna granica terenu Nadleśnictwa. - Granice są istotne, żeby wyciąć tylko tyle ile potrzeba - tłumaczy Michał Grabowski, inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Gdańsk.

15 tys. żołnierzy z 14 państw na wspólnych manewrach. Polski okręt płynie do Norwegii

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

ORP Generał Tadeusz Kościuszko wypłynął z gdańskiego portu do Norwegii na międzynarodowe ćwiczenia Cold Response. - To ok. 15 tys. żołnierzy oraz 14 państw uczestniczących. 12 z tych państw należy do NATO, a 2 należą do Partnerstwa dla Pokoju - mówi oficer prasowy 3. Flotylli Okrętów kpt. Przemysław Płonecki. 

Zakłócenia radiowe rozregulowują zegar gdańskiego ratusza

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Zegar ratusza Głównego Miasta w Gdańsku od dłuższego czasu ma poważne problemy z precyzją. Zaczyna wybijać melodie o 6 minut wcześniej niż powinien. Wszystko przez zakłócenia radiowe, które zagłuszają wysyłany impuls z Mainflingen koło Frankfurtu nad Menem. To właśnie tam znajduje się bardzo dokładny zegar, z którym zsynchronizowany jest mechanizm gdańskiego zegara. 

Sąd umorzył postępowanie przeciwko głośnym ewangelizatorom z Gdyni

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk trójmiasto

- Rozprawy dotyczą oskarżenia o zakłócanie porządku publicznego, pomimo że mieliśmy pozwolenie - mówi Kamila Haule, żona pastora, który prowadził w Gdyni zbyt hałaśliwą, zdaniem strażników miejskich, uliczną ewangelizację. Jak przekonuje Kamila Haule, poziom głośności wystąpień był znacznie niższy niż np. na odbywających się czasami w tym samym miejscu koncertach. 

Pierwszy na świecie statek z napędem na skroplony gaz zacumował w Gdyni

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk trójmiasto

Do gdyńskiego portu przypłynął pierwszy na świecie cementowiec z napędem na skroplony gaz - m/v Greenland. Jednostka zbudowana w 2015 roku ma 110 metrów długości i 15 metrów szerokości. Służy do przewozu ładunków suchych – m.in. cementu, żużla i popiołu. Załadunek potrwa do wtorkowego popołudnia.

Saperzy usunęli minę z dna Martwej Wisły. Odholowali niewybuch w głąb Zatoki Gdańskiej

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Usuwanie miny z dna Martwej Wisły przebiegło zgodnie z planem. Saperzy podnieśli niewybuch i odholowali w głąb Zatoki Gdańskiej. Przywrócono normalny ruch w Nowym Porcie i na Westerplatte. Komunikacja miejska też kursuje zgodnie z planem. Była to pochodząca z okresu II wojny światowej niemiecka mina morska. 

Ogromny szkielet finwala trafił na Uniwersytet Gdański

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Ogromny szkielet finwala trafił na Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Został wypożyczony z Muzeum Morza w niemieckim Stralsundzie. 100-kilogramowy szkielet płetwala zwyczajnego - drugiego co do wielkości zwierzęcia na świecie - docelowo będzie podwieszony pod sufitem w holu Wydziału Biologii. 

24-godzinny maraton brazylijskiego ju-jitsu w Gdańsku. Na rzecz schroniska dla zwierząt

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk kulturalne

Sport, dobra zabawa i szczytny cel przyświecają uczestnikom niecodziennej akcji charytatywnej. W jednej z gdańskich hal sportowych zorganizowano 24-godzinny maraton walk brazylijskiego ju-jitsu. A wszystko po to, by zebrać pieniądze na wsparcie zwierząt ze schroniska "Ciapkowo" w Gdyni.

Wybuch miny na Bałtyku. Zobacz widowiskową akcję nurków - minerów

13 Dywizjon Trałowców 8 Flotylli Obrony Wybrzeża/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Mina usunięta z Martwej Wisły została zdetonowana w Zatoce Gdańskiej. W akcji uczestniczyła grupa nurków - minerów oraz okręty 13 Dywizjonu Trałowców 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Mina pochodziła z czasów II wojny światowej. Ważyła blisko tonę i mierzyła ponad dwa i pół metra. Była wypełniona heksanitem.

Podejrzani o napady w Gdańsku zatrzymani. Zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Gdańscy funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napady. 42-letni mężczyzna i 24-latek zostali aresztowani w niedzielę (24.01) po pościgu. - Usłyszeli już zarzuty - informuje podkom. Aleksandra Siewert z gdańskiej policji. Według śledczych, obaj okradli ośrodek terapeutyczny na Dolnym Mieście i firmę produkującą meble na Oruni Dolnej.