joomla templates top joomla templates template joomla

Pierwszy etap podnoszenia stoczniowego żurawia w Gdańsku zakończony. Pomógł ogromny pływający dźwig

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Zakończyła się pierwsza część operacji podnoszenia portowego żurawia w gdańskiej stoczni Wisła. Kilka dni temu dźwig przewrócił się na budowany statek. By go podnieść, potrzebny był potężny pływający dźwig Maja. - Zdjęliśmy ruchomą cześć dźwigu, który się przewrócił. Jest to połowa naszej pracy.

Nakłaniali nastolatki do zmiany zeznań ws. "Krystka"? Prokuratura stawia kolejne zarzuty

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Prokuratura postawiła zarzuty dwóm mężczyznom, którzy mieli nakłaniać nastolatki do zmieniania zeznań w sprawie Krystiana W. "Krystek" jest oskarżony o wykorzystywanie seksualne dziewczynek w wieku poniżej 15 lat. - Jednemu z nich postawiono zarzut podżegania do składania fałszywych zeznań ws. przeciwko Krystianowi W.

Nocny napad na sklep jubilerski w gdańskiej Galerii Bałtyckiej. Policja szuka sprawców

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk kryminalne

Policja poszukuje sprawców włamania do sklepu jubilerskiego w Galerii Bałtyckiej. - Cała akcja trwała ok. 2-3 minut. Napastnicy opuścili obiekt, zanim pojawiła się policja - informuje Marcin Łukasiewicz, dyrektor Galerii Bałtyckiej. Policja ustala, jaka jest wartość skradzionej biżuterii. 

Morsy z Sopotu włączyły się w zbiórkę na rzecz WOŚP

Fakty TVN/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk trójmiasto

Sopockie morsy grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do wody, która miała ok. 0 stopni Celsjusza, z okazji 24. finału wskoczyło kilkanaście osób. - Morsy wspierają WOŚP. Ta dzisiejsza kąpiel jest tego dowodem - powiedziała członkini Sopockiego Klubu Morsów.

35 lat Solidarności. Kilkanaście tysięcy osób na rocznicowym festynie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk

"Solidarność pokoleń" - pod tym hasłem z okazji 35. rocznicy powstania związku na festynie rodzinnym w Gdańsku świętował kilkanaście tysięcy ludzi. W głównym koncercie "My naród" uczestniczył prezydent Andrzej Duda. Tytuł koncertu nawiązuje do słów Lecha Wałęsy wypowiedzianych w Kongresie Stanów Zjednoczonych.

"Światło dla Hospicjum"

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altW dniach 1, 2 i 3 listopada, około 300 wolontariuszy ubranych w żółte koszulki kwestować będzie na czterech gdańskich cmentarzach: Łostowickim, Centralnym (przy ul. Srebrniki), Garnizonowym (nad Placem Zebrań Ludowych), Oliwskim oraz na Cmentarzu Komunalnym w Pruszczu Gdańskim.

"Statek jak samochód, musi czasem przejść przegląd". Pierwszy od 33 lat remont "Daru Młodzieży"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk trójmiasto

Flagowy statek Akademii Morskiej w Gdyni "Dar Młodzieży" przeszedł pierwszy od 33 lat remont. - Chyba nawet ponad 20 tys. studentów przeszło przez te pomieszczenia - mówi prorektor ds. morskich Akademii Morskiej w Gdyni kpt. Henryk Śniegocki. - Statek, tak jak samochód, musi co jakiś czas przechodzić przegląd techniczny - zauważa Aleksander Gosk z Akademii Morskiej w Gdyni.

Dźwig przewrócił się na budowany statek w Gdańsku. Dwaj pracownicy ranni

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Do niebezpiecznego wypadku doszło w stoczni Wisła w Gdańsku. Podczas pracy przy budowie statku przewrócił się ogromny dźwig. W wyniku zdarzenia rannych zostało dwóch mężczyzn. Jeden z nich stracił dwa palce oraz doznał urazu głowy. Na miejscu pracowali strażacy, którzy zabezpieczyli dźwig. Stocznia będzie musiała teraz zorganizować specjalny sprzęt, by podnieść żuraw.

Na Wisłę pod Gdańskiem wypłynęły lodołamacze. Zapobiegają zatorom

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Na Wisłę wypłynęły lodołamacze. - Akcja wygląda w ten sposób, że przodem płynie lodołamacz czołowy, a za nim dwa liniowe, które poszerzają to, co wykuł lodołamacz czołowy - tłumaczy Bogusław Pinkiewicz z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Bardziej, niż o umożliwienie żeglugi, chodzi tu o zapobieganie powodzi zatorowej.

Wiosłują na rzecz WOŚP. Poznań, Warszawa i Gdańsk biją rekord na ergometrze

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Mieszkańcy Poznania, Gdańska i Warszawy wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wiosłując na ergometrze. Te trzy miasta biorą udział w dwunastogodzinnym biciu rekordu w zakresie liczby osób, które przepłyną 500 metrów na ergometrze wioślarskim. Organizatorzy zapraszają do sportowej akcji każdego chętnego, nie tylko profesjonalnych wioślarzy.

Zakńczenie przebudowy obiektu

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altZakńczenie przebudowy obiektu mostowego Wiślina - Krzywe Koło Dobiega końca przebudowa obiektu mostowego w ciągu drogi powiatowej Nr 2224G Wiślina - Krzywe Koło

Oświata w Powiecie Gdańskim.

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altPowiat Gdański to jeden z najdynamiczniej rozwijających się Powiatów w Polsce. Wśród przybywających nam każdego dnia, nowych mieszkańców, większość stanowią młodzi ludzie. Stąd szczególny nacisk, jaki Zarząd i Rada Powiatu kładzie na rozwój i podnoszenie jakości kształcenia w podległych im placówkach oświatowych .