joomla templates top joomla templates template joomla

ZDiZ chce ujednolicić oznakowanie dojazdu do miejsc noclegowych

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altGdański Zarząd Dróg i Zieleni rozpoczyna porządkowanie oznakowania dojazdów do wszystkich miejsc noclegowych w naszym mieście. Nowe tablice w kolorze ecru i z brązowym napisem zastąpią te obecnie istniejące - które zarówno pod względem wykonania, jak i sposobów i miejsc montażu znacznie się od siebie różnią.

Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowej szkoły podstawowej w Kokoszkach

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zawarła dziś umowę na wykonanie dokumentacji projektowej na budowę szkoły podstawowej w Kokoszkach. Dokumentację przygotuje wyłonione w przetargu konsorcjum firm: Pracownia Inwestproj Wojciech Osak - lider konsorcjum oraz Przedsiębiorstwo Budowlane "Rebus" sp. z o.o.. Koszt usługi to 479 700,00 zł brutto.

Hydrobudowa i Miasto Gdańsk rozliczą budowę stadionu

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altZa 18 dni opóźnień w oddaniu do użytku stadionu PGE Arena Gdańsk jego generalny wykonawca konsorcjum firm Hydrobudowa/Alpine Bau zapłaci miastu Gdańsk prawie 4,7 mln zł. Wysokość kar i przyczyny opóźnień wyjaśniała w Gdańsku specjalna komisja rozjemcza powołana przez inwestora i wykonawcę. Zakończenie jej dwumiesięcznych prac oznacza rozstrzygnięcie sprawy wzajemnych rozliczeń.

Gdańsk z certyfikatem "Przyjazna Gmina 2011"

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Gdańsk został uznany za gminę przyjazną inwestorom, turystom i mieszkańcom. W nagrodę będzie się mógł legitymować certyfikatem „Przyjazna Gmina 2011”. Konkurs po raz trzeci organizowała redakcja „Forum Biznesu" dodatek do „Dziennika Gazety Prawnej”. Program miał na celu wyłonienie najlepszych gmin oraz wskazanie kierunków rozwoju w polskim samorządzie lokalnym.

"Wałęsa" Wajdy już w Gdańsku!

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altW gdańskiej stoczni rozpoczęły się dziś zdjęcia do najnowszego filmu A. Wajdy „Wałęsa”. Zdjęcia w Gdańsku potrwają do 20 stycznia. W czwartek ekipa produkcyjna przeniesie się na ulice miasta.

Startuje rekrutacja do 10. edycji programu „Biznes na start”

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości rozpoczęła nabór do 10. edycji projektu "Biznes na Start". Jest to oferta skierowana do osób chcących założyć działalność gospodarczą, zameldowanych lub mieszkających na terenie Gdańska. Rekrutacja trwa do końca stycznia. Po tym terminie 22 osoby z najlepszymi pomysłami na własny biznes, pod okiem fachowców, przejdą cykl szkoleń, który pokaże jak założyć firmę i przetrwać z nią warunkach rynkowych.

Rusza nowy lotniskowy układ drogowy

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altW najbliższy poniedziałek, 9 stycznia 2012 roku, w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy zostanie uruchomiony nowy lotniskowy układ drogowy. Celem wprowadzenia nowego układu jest przede wszystkim usprawnienie komunikacji drogowej pod terminalem T1 i nowym terminalem T2, a także zapewnienie optymalnych warunków do parkowania.

XI Powiatowy Przegląd Jasełek i Widowisk Obrzędowych

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altW poniedziałek rusza największy w województwie, XI Powiatowy Przegląd Jasełek i Widowisk Obrzędowych, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim. W imprezie weźmie udział aż 800 uczestników. To absolutny Pomorski rekord, jeżeli chodzi o imprezy tego rodzaju. Zaczynamy w poniedziałek 16 stycznia, w ZSO Nr 1 w Pruszczu Gdańskim.\

Ambasadorzy w Gdańsku: jesteśmy pod wrażeniem

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

alt- Wasze miasto świetnie promuje Polskę w Europie i na świecie, a do tego macie przepiękny stadion – mówili ambasadorzy i konsulowie pięciu państw, którzy przyjechali do Gdańska na zaproszenie prezydenta Pawła Adamowicza w związku z przygotowaniami do piłkarskich mistrzostw Europy.

Bezpłatna mammografia w Cedrach Wielkich oraz w Pruszczu Gdańskim

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

alt23 stycznia w Cedrach Wielkich oraz od 24 do 27 stycznia w Pruszczu Gdańskim można będzie wykonać bezpłatne badanie mammograficzne. W Cedrach mammobus stanie przy Urzędzie Gminy (ul. Krasickiego 16), natomiast w Pruszczu dostępny będzie przy Urzędzie Miasta. Badanie, w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowane jest przez NFZ.

Gdańsk zagrał w Wielkiej Orkiestrze

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altTo już po raz XX cały Gdańsk zagrał głośno dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Było nie tylko gorąco, ale przede wszystkim bardzo radośnie i międzynarodowo. Tradycyjnie największy koncert orkiestrowy w naszym regionie odbył się w sercu Gdańska - na Targu Węglowym, który okazał się doskonałym miejscem do organizacji tego wydarzenia.

ROZKŁAD GODZIN PRACY APTEK W 2012 ROKU.

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altCzas trwania PRACY : 1) w dni powszednie, soboty i niedziele od godz. 23:00 do godz. 8:00 dnia następnego 2) w dni świąteczne od godz. 08:00 do 08:00 dnia następnego 3) 24 grudnia i 31 grudnia od godz. 18:00 do 8:00