joomla templates top joomla templates template joomla

Nowy budynek szkolny na dzień edukacji narodowej

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altW najbliższy piątek, w szkole w Warczu, odbędzie się oficjalne oddanie do użytku nowego budynku Zespołu Szkół Specjalnych. Uroczystość oddania do użytku połączona będzie z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

Umowa na budowę tunelu pod Martwą Wisłą podpisana

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altW piątek 14 października podpisana została umowa na wykonanie zadania IV w ramach budowy Trasy Słowackiego w Gdańsku. Zadanie to obejmuje m.in. budowę tunelu pod Martwą Wisłą - pierwszego tunelu w Polsce drążonego maszyną TBM pod wodą.

Rozstrzygnięcie konkursu na Sołtysa Roku Powiatu Gdańskiego w 2011 roku

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altW dniu 03.10.2011 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na Sołtysa Roku Powiatu Gdańskiego w 2011 roku, zorganizowanego wspólnie z „Twoją Gazetą”. To już trzecia edycja wspólnej zabawy, która powoli przeradza się w tradycję.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altNa podstawie art. 35 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2010r. Nr 102, poz. 651 ze zm.) , Starosta Gdański reprezentujący Skarb Państwa w zakresie gospodarowania nieruchomościami podaje do publicznej wiadomości

Relacja ze spotkania z Krystyną Mazurówną

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altPowiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Pruszczu Gdańskim odwiedziła Krystyna Mazurówna – polska tancerka i choreografka programu telewizyjnego You Can Dance - Po prostu tańcz w TVN Mazurówna to osoba, która budzi emocje i niewątpliwie wywołała je wśród zgromadzonych gości.

Oddaj głos na Mozartianę!

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altRuszyła kolejna edycja plebiscytu sygnowanego przez Polską Organizację Turystyczną na Najlepszy Produkt Turystyczny - wybór Internautów. Wśród 44 nominowanych atrakcji turystycznych z całej Polski jest - organizowany w Gdańsku już od sześciu lat - Międzynarodowy Festiwal Mozartowski Mozartiana.

Zapraszamy na VIII Koźlaki Bielkowskie!

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altJuż w najbliższy weekend w Bielkówku rusza VIII edycja Koźlaków Bielkowskich. Patronem największego festiwalu zdrowej żywności i produktów piwowarskich w regionie jest Starosta Powiatu Gdańskiego.

Miasto Gdańsk przebudowuje Kanał Raduni

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altPrzebudowa Kanału Raduni na terenie Gdańska, realizowana jest w ramach projektu „Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław - Etap I - Miasto Gdańsk”. 13 października odbyło się spotkanie informacyjne dla mieszkańców zainteresowanych inwestycją.

Infolinia komunalna kończy działalność

gdansk.pl ; Arkadiusz Kulewicz włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altMiejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że 7 października br. kończy działalność bezpłatna infolinia 0 800 505 500, za pośrednictwem której mieszkańcy mogli uzyskać informacje dot. wprowadzonej w ostatnich miesiącach reformy komunalnej.

Gdańsk najczystszym miastem w Polsce!

gdansk.pl ; Anna Dobrowolska włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altGdańsk jest najczystszym polskim miastem pod względem ilości cząstek PM10, czyli pyłu o wielkości poniżej 10 mikronów, który może wnikać w nasze płuca i powodować groźne choroby - tak wykazał raport dotyczący zanieczyszczenia powietrza w 1100 miastach na całym świecie przeprowadzony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

Razem – w ślad za Neptunem!

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altGdzie jest Neptun? Zszedł z postumentu! Dokąd poszedł? Czy zostawił ślady? Zapraszamy do udziału w niezwykłej grze miejskiej "w poszukiwaniu Neptuna". Kiedy: 24 września 2011 roku od godz. 10.00 (dołączyć można w każdej chwili do 16.30) Gdzie: rejestracja przy Fontannie Neptuna Czas trwania: około 90 minut, w zależności od kondycji Dla kogo: dla wszystkich, nie zależnie od wieku!

"Z motyką na bulwy"

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altMuzeum we Wdzydzach Kiszewskich zaprasza w sobotę 17 września od 9.00 do 16.00 "Z motyką na bulwy"

Gdański Obszar Metropolitalny powołany!

gdansk.pl ; Magdalena Kuczyńska włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altGdański Obszar Metropolitalny stał się faktem! 15 września 2011 roku podczas zebrania założycielskiego stowarzyszenia spotkało się 29 delegatów pomorskich gmin i powiatów, które weszły w skład GOM. Prezesem stowarzyszenia został jednogłośnie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Kolejne gminy deklarują podjęcie uchwał o przystąpieniu do stowarzyszenia w najbliższym czasie.