joomla templates top joomla templates template joomla

Gdańsk zaprasza na Tydzień Zrównoważonego Transportu!

gdansk.pl ; Michał Piotrowski włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altJuż po raz kolejny Gdańsk włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i Dnia Bez Samochodu. Z tej okazji odbywać się w naszym mieście imprezy promujące mobilność aktywną – m.in. festyn MIMOSA MOBILITY WEEKEND, kampania społeczna RoweRowe Piątki, a także akcja Czyste Przystanki.

Konwencja wyborcza PJN w Filharmonii Bałtyckiej

eSerwis.info włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

W niedziele o godz. 11.00 w Filharmonii Bałtyckiej przy ul. Ołowianka odbędzie się konwencja wyborcza PJN, na którą zaproszeni zostali działacze z całego kraju, a w szczególności z pomorza.

Obchody 72 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz Dnia Weterana

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altW czwartek, 1 września br. odbyły się uroczystości upamiętniające rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W nocy z 31 sierpnia na 1 września 1939 roku hitlerowska Rzesza rozpoczęła realizację militarnego planu Fall Weiss, zakładającego napaść na Polskę z trzech stron: od zachodu, północy i południa.

Pracowity, pierwszy rok - wywiad ze Starostą Powiatu Gdańskiego

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altCzas leci nieubłaganie i niezwykle szybko. Ledwo zakończyły się wybory samorządowe a już dobiegamy końca pierwszego roku kolejnej kadencji w Starostwie Powiatowym w Pruszczu Gdańskim. Podsumowujemy go wraz ze Starostą Powiatu Gdańskiego Cezarym Bieniasz – Krzywiec.

Przez Powiat do Akwilei

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altJuż w sobotę cztery motocyklistki z Pomorza wystartują spod gdańskiego Muzeum Bursztynu, w stronę włoskiej Akwilei. Motopomorzanki będą podróżować dawnym szlakiem bursztynowym

Ratusz z nowym hełmem i figurą króla

gdansk.pl ; Michał Piotrowski włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altW ostatnich dniach sierpnia wieża gdańskiego Ratusza Głównego Miasta odzyska szczyt hełmu. Wróci też na nią po renowacji figura króla Zygmunta II Augusta. Polski król nie tylko będzie z wysoka spozierał na miasto – ma też strzec adresowanej do przyszłych pokoleń gdańszczan Kapsuły Czasu.

MAGICZNY ŚWIAT CYRKU ARLEKIN

Cyrk Arlekin włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Reprezentacyjny CyrkArlekin pod dyrekcją Krzysztofa Mazura i Juliana Madeja przedstawi nowy atrakcyjny program sezonu 2011. Najlepsiartyści areny polskiej oraz gościnnie artyści z Ukrainy i Rosji zaprezentują najbardziej efektowne popisy tej trudnej i specyficznej sztuki, wywołującej u widzów dreszczyk dobrze znanej emocji.

Gdańsk w CNN

gdansk.pl ; Michał Piotrowski włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altW najbliższym tygodniu do Gdańska zawita ekipa międzynarodowej telewizji informacyjnej CNN International. Przez 2 dni w godz. 18.00-19.00 wieczorem reporterzy CNN będą nadawać swój program na żywo z Gdańska. We wtorek 13 września odwiedzą PGE Arenę i porozmawiają z Prezydentem Andrzejem Bojanowskim o EURO 2012, a w środę 14 września ekipa rozstawi się na Zielonym Moście.

GZNK drugi w Polsce

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altGdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych zajął drugie miejsce w Rankingu Zarządców Budynków Komunalnych 2011. Ranking przeprowadziła i opublikowała „Strefa gospodarki” – ogólnopolski dodatek do Dziennika Gazety Prawnej.

Westerplatte, godzina 4.45

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altJak co roku gdańszczanie uczcili rocznicę wybuchu II Wojny Światowej zbierając się o świcie 1 września u stóp Pomnika Obrońców Wybrzeża na Westerplatte. Mimo wczesnej pory w uroczystości wzięło udział około trzech tysięcy osób.

Stary Dzierzgoń chce być członkiem metropolii

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altGdański Obszar Metropolitalny może zostać powiększony o kolejną gminę. Radni Gminy Stary Dzierzgoń, bez wcześniejszej deklaracji o chęci przyłączenia, podjęli uchwałę obligującą wójta do przystąpienia do struktur GOM.

Rozstzrygnięcie konkursu na nazwę dla rond w ciągu ulicy Raciborskiego

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altW dniu 24.08.2011 r. w Starostwie Powiatowym w Pruszczu Gdańskim nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na nazwę dla rond wybudowanych w trakcie modernizacji ulicy Raciborskiego, który został zorganizowany wspólnie z tygodnikiem „Echo Pruszcza”.