joomla templates top joomla templates template joomla

Zawody Wędkarskie

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altW niedzielę, na zbiorniku retencyjnym przy Oś Pięciu Wzgórz w Gdańsku odbyły się Zawody Wędkarskie dla dzieci, zorganizowane przez Zarząd Koła PZW w Kolbudach wspólnie z Urzędem Gminy Kolbudy. W zawodach wzięły udział dzieci z rocznika 1996 i młodsze mieszkające na terenie Gminy Kolbudy.1,5 godzinne zawody był bardzo emocjonujące. A poziom, mimo młodego wieku, niezwykle wysoki. Co przełożyło się na liczbę i wagę złowionych ryb.

Zawody Via-Ambra BMX 2011

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altW dniu 29 maja 2011 roku na torze rowerowym w Pruszczu Gdańskim przy ulicy Cyprysowej, już po raz czwarty, odbędą się zawody BMX Racing. Nie będą one jednak tak jak poprzednio skierowane do wszystkich amatorów tej dyscypliny, a jedynie do licencjonowanych zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych.

Przystanek Euro 2012

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altW dniach 19 i 20 maja 2011 r. w Gdańsku odbył się finał V edycji Turnieju Piłkarskiego "Przystanek EURO 2012" dla chłopców urodzonych po 31.12.1998 r. Grano 2 x 10 min. Drużyna składała się z 6 zawodników na boisku (5 + bramkarz). Startowało w nim 15 drużyn reprezentujących powiaty województwa pomorskiego. Zostały one podzielone na 4 grupy, których zwycięzcy awansowali do superfinału. W Turnieju tym wystąpiła także reprezentacja Powiatu Gdańskiego. Tworzyli ją piłkarze MKS Czarni Pruszcz Gdański.

Gala Finałowa Konkursu Gdyński Biznesplan 2011

gdyniaprzedsiebiorcza.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altSerdecznie zapraszamy wszystkich finalistów oraz osoby zainteresowane na rozstrzygnięcie Konkursu "Gdyński Biznesplan 2011”, które odbędzie się podczas Gali Finałowej w dniu 31 maja 2011 roku, o godz. 11.00, w Urzędzie Miasta Gdyni, przy al. Marszałka Piłsudskiego 52/54 w sali 105, I p.

30-lecie Szkoły Podstawowej nr 48 na Zaspie

gdansk.pl; Piotr Kowalczuk włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altUczy myśleć twórczo, a także praktycznie stosować zdobytą wiedzę. Kształtuje kulturę osobistą ucznia, poczucie tolerancji i odpowiedzialności. Wychowuje w duchu patriotyzmu, tożsamości ze środowiskiem oraz poszanowania tradycji... i tak od 30 lat w Szkole Podstawowej nr 48 im. Gen. Józefa Hallera na Zaspie. 20 maja br. uczniowie, nauczyciele, absolwenci i goście świętować będą jubileusz.

Alternativa 2011 – Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wizualnych

gdansk.pl; Dariusz Wołodźko włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altW dniach 28 maja 2010 – 30 września 2011 odbędzie się cykl międzynarodowych wystaw, wydarzeń artystycznych, publikacji i działalności on-line pod wspólnym szyldem ALTERNATIVA, zaplanowanych na okres letni w 2011 i 2012 roku. ALTERNATIVA badają, w jaki sposób sztuka współczesna przenika się z politycznością, a także poprzez różne dziedziny wiedzy, akcje performatywne i inne narzędzia, analizują możliwe sposoby istnienia sztuki we współczesności. Na potrzeby wystaw i imprez im towarzyszących udostępniona zostanie odremontowana niedawno Hala 90B oraz siedziby Wyspy i Modelarni.

KWALIFIKACJA WOJSKOWA 2011

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altOd 18 kwietnia do 20 maja 2011 r. w Powiecie Gdańskim odbywać się będzie kwalifikacja wojskowa, która zastąpiła pobór, zniesiony w 2008 r. po zawieszeniu powszechnej służby wojskowej. Kwalifikację wojskową przeprowadzają wojewodowie przy współudziale szefów wojewódzkich sztabów wojskowych oraz starostów, wójtów, burmistrzów (prezydentów miast).

Prezydent Gdańska w doborowym (rowerowym) towarzystwie

gdansk.pl; eM włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altNa stronie Europejskiej Federacji Cyklistów zostały umieszczone zdjęcia wybitnych polityków promujących rower jako środek komunikacji i korzystających z rowerów. Wśród uwiecznionych osób znalazł się też prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Galerię zdjęć obejrzeć można na stronie EFC: http://www.ecf.com/4405_1

Polecimy do Krakowa i Wrocławia

gdansk.pl; M.K. włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altPort Lotniczy w Gdańsku szykuje kolejne połączenia. Tym razem krajowe: do Krakowa i Wrocławia. Linię, której uruchomienie zapowiadane jest na lato, obsługiwał będzie Eurolot. Przewoźnik 24 maja oficjalnie ogłosił wejście na rynek pomorski.

VIII Powiatowy Konkurs Plastyczny

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altW dniu 13.05.2011 r. w sali obrad Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim odbyło się uroczyste podsumowanie VIII Powiatowego Konkursu Plastycznego „ Powiatowa kartka świąteczna-kartka wielkanocna”, oraz VIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego „ Językowe Potyczki ”. Nagrody laureatom wręczył Starosta Gdański Cezary Bieniasz-Krzywiec. Dodatkowym wyróżnieniem dla zwyciężczyni konkursu plastycznego, było uczynienie z jej projektu oficjalnej kartki wielkanocnej Powiatu Gdańskiego.

Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

alt
Obwieszczenie Wojewody - decyzjia o ustaleniu lokalizacji przedsięwzięcia Euro 2012 dla inwestycji: „Budowa gazociągu dystrybucyjnego wysokiego ciśnienia w relacji Kolnik - Gdańsk wraz z obiektami towarzyszącymi”, ujętego w załączniku do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29.12.2009 r. w sprawie wykazu przedsięwzięć Euro 2012 (Dz.U. Nr 8 z 2010 r. poz. 52), na działkach i częściach działek

Karta Turysty najlepszym produktem Pomorza 2011 roku

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altKarta Turysty otrzymała tytuł Top Produktu Pomorza 2011. Zwyciężyła w plebiscycie, który w ostatnich tygodniach odbywał się na łamach Dziennika Bałtyckiego. Decydujący głos w tej sprawie miała jednak 18-osobowa kapituła konkursu. I to jej decyzją Karta Turysty „Gdańsk - Sopot - Gdynia - Plus" zajęła pierwsze miejsce. Dla Karty oraz jej operatora - Gdańskiej Organizacji Turystycznej to nie lada sukces i wyróżnienie, tym bardziej, że w konkursie doceniono promocję walorów turystycznych Gdańska i naszego regionu.

Wrzeszcz wyróżnia się aktywnością mieszkańców

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altOkoło 400 mieszkańców dzielnicy Wrzeszcz Dolny wzięło udział w spotkaniu z Prezydentem Miasta Gdańska i urzędnikami miejskimi oraz realizującymi inne zadania w tej społeczności lokalnej, które odbyło się 13 kwietnia 2011 r., w II Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Pestalozziego 7/9. Każdemu chętnemu zastępca prezydenta Maciej Lisicki wyliczał czynsz, jaki będzie obowiązywał po regulacji.