joomla templates top joomla templates template joomla

514 wniosków kandydatów na radnych dzielnic i osiedli!

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altMiejska Komisja ds. Wyborów w Jednostkach Pomocniczych w Gdańsku przyjęła już 514 wniosków kandydatów na radnych dzielnic i osiedli. W piątek (8 kwietnia br.) o godz. 24.00 upływa termin zgłaszania kandydatów na radnych. Łącznie wybierać będziemy 435 radnych. Liczba wniosków w poszczególnych jednostkach pomocniczych: Dzielnice (by wybory odbyły się powinno być 21+1) CHEŁM – 28 WRZESZCZ DOLNY – 17 WRZESZCZ GÓRNY – 17 PIECKI-MIGOWO – 24 ŚRÓDMIEŚCIE - 22

UROCZYSTE WRĘCZENIE STYPENDIÓW STAROSTY GDAŃSKIEGO

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altW dniu 23 marca 2011 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Starosty Gdańskiego uczniom szkół ponadgimnazjalnych, mieszkańcom Powiatu Gdańskiego, którzy w I semestrze roku szkolnego 2010/2011 uzyskali wysokie wyniki w nauce oraz wybitne osiągnięcia w sporcie. Wyróżnionym osobiście gratulował Starosta Gdański - Cezary Bieniasz-Krzywiec.

Gdańszczanin na czele europejskich cyklistów

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altPodczas walnego zgromadzenia Europejskiej Federacji Cyklistów na stanowisko wiceprezydenta Federacji wybrano dr. Piotra Kuropatwińskiego – eksperta i długoletniego współpracownika Pomorskiego Stowarzyszenia Wspólna Europa. Wybór gdańszczanina to wyróżnienie dla naszego miasta, które od dawna konsekwentnie realizuje politykę rowerową. Europejska Federacja Cyklistów skupia 65 organizacji rowerzystów z 39 krajów na całym świecie. Zajmuje się m.in. promocją turystyki i rekreacji rowerowej, wspiera również działania związane z bezpieczeństwem rowerzystów.

Europejska nagroda coraz bliżej

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

alt11 marca Komisja Europejska ogłosiła finałową listę 12 projektów, które w tym roku będą się ubiegać o Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości. Wśród najlepszych znalazł się realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku „Dojrzały Przedsiębiorca” – program wspierający dojrzałych gdańszczan w tworzeniu nowych przedsiębiorstw.

Gdańsk "liderem wśród liderów"

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altMiasto Gdańsk otrzymało honorowy tytuł „Super Powiatu” przyznawany przez Związek Powiatów Polskich w corocznym rankingu Gmin i Powiatów. Wyróżnieniem „Super Powiat” zostają uhonorowane te samorządy, których działania skupiają się na zrównoważonym rozwoju. Ranking ma – według jego twórców – wskazywać „liderów wśród liderów”. Nagrody dla samorządów, które otrzymały tytuł Super Powiat i Super Gmina w prowadzonym przez ZPP rankingu, będą wręczane podczas Zgromadzenia Ogólnego ZPP w dniu 24 marca 2011 roku.

Kolejne targi turystyki biznesowej przed GCB

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altW dniach 1-3 marca Gdańsk Convention Bureau będzie po raz kolejny promowało Gdańsk i Region Pomorski na międzynarodowych targach turystyki biznesowej w Londynie - CONFEX. Targi CONFEX są organizowane od ponad 20 lat i są największymi targami z dziedziny turystyki biznesowej w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Adresatami CONFEX-u są: profesjonalni organizatorzy kongresów, obiekty konferencyjne, miejskie i narodowe organizacje turystyczne, przewoźnicy, hotelarze, organizatorzy imprez motywacyjnych. Blisko 1000 wystawców zgłosiło się do udziału w tegorocznych targach.

Bal Sympatyków Podróży

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altJuż 26 lutego 2011r., zapraszamy do udziału w Karnawałowym Balu Sympatyków Podróży, w Centrum Bankietowo Konferencyjnym Pod Lipami w Łęgowie. Impreza ta, organizowana jest wspólnie z Fundacją Marka Kamińskiego oraz pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Gdańskiego. Wpływy z niej zostaną przeznaczone na spłatę protezy jednej z podopiecznych fundacji, Alicji W trakcie balu, oprócz wykwintnego menu i doskonałej zabawy organizowanej przez Instytut Edmunda (DJ, konferansjer)

Po Gdańsku gwiezdnym tramwajem

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altW 2011 roku przypada 400. rocznica urodzin Jana Heweliusza. Dla uczczenia jubileuszu jeden z gdańskich tramwajów Düwag N8C został oklejony „gwiezdnym wzorem” i w takiej kosmicznej szacie będzie jeździł do końca roku. Przypomnijmy: na wniosek władz Gdańska, w uznaniu dla dokonań, odkryć i przeprowadzonych badań wybitnego gdańszczanina, Sejm RP oficjalnie ogłosił rok 2011 Rokiem Jana Heweliusza.

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altZarząd Powiatu Gdańskiego ogłasza przetarg ustny nieograniczony na wynajęcie lokalu użytkowego położonego w centrum Pruszcza Gdańskiego na parterze budynku Powiatu Gdańskiego przy ul. Wojska Polskiego 16 o powierzchni 82,70 m2, z przeznaczeniem na prowadzenie usług biurowych z wyłączeniem działalności handlowej.

Co i jak w Wydziale Komunikacji

uw.gda.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altWydział Komunikacji Starostwa Powiatu Gdańskiego w Pruszczu Gdańskim rocznie zmienia wpisy w rejestrze około 13 tysięcy aut. W ubiegłym roku wydało też 3706 praw jazdy. Użytkownik samochodu pojawia się w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim w dwóch różnych rolach. Jako kierowca i jako właściciel pojazdu mechanicznego. Oto kilka podstawowych rad, co i jak załatwić w naszym Wydziale Komunikacji.

Wybieramy kolejnych patronów dla gdańskich tramwajów

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altZakład Komunikacji Miejskiej po raz kolejny zaprasza do głosowania na patronów dla gdańskich tramwajów PESA 120NaG SWING. W "dogrywce" udział biorą te nazwiska, które w poprzedniej edycji zabawy najczęściej proponowali internauci. Głosowanie tak jak poprzednio odbywa się na stronie internetowej www.zkm.gda.pl. Przed oddaniem głosu można zapoznać się z biogramem każdego z siedmiu kandydatów: 1. Marian Seredyński 2. Krzysztof Klenczon 3. Alf Liczmański 4. Szczepan Pilecki 5. Andrzej Sulewski (Gdański Pirat) 6. Maciej Płażyński 7. Anna Walentynowicz

Kolejne sukcesy działajacych na rzecz powstania rad!

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altMiejska Komisja Wyborcza pozytywnie zweryfikowała złożone 21 lutego podpisy z dzielnicy Śródmieście i osiedli: Siedlce, Brzeźno, VII Dwór oraz Przeróbki. Gdyby wybory odbyły się dziś, swoje rady wybraliby mieszkańcy 23 z 34 jednostek pomocniczych. Grupom inicjatywnym udało się zebrać następującą liczbę podpisów: • Śródmieście – 3.135, próg 10 % 2.577, po weryfikacji potwierdzono 2.949 • Siedlce – 1.910, próg 10 % 1.207, po weryfikacji potwierdzono 1.739 • Brzeźno – 1.589, próg 10 % 1.136, po weryfikacji potwierdzono 1.499 • VII Dwór – 431, próg 335, po weryfikacji potwierdzono 409 • Przeróbka – 590, próg 10 % 402, po weryfikacji potwierdzono 561

Gdańsk wzbogaci się o 100 punktów bezpłatnego Internetu!

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altHotspoty pojawią się przede wszystkim w miejscach najczęściej uczęszczanych przez turystów - w parkach, na plażach, węzłach przesiadkowych i w przyszłych strefach kibiców. Mają ułatwić odwiedzającym Gdańsk, w tym na okoliczność Euro 2012!, sprawne poruszanie się po mieście, a także umożliwić sprawdzenie bieżących informacji - repertuaru kin, wydarzeń kulturalnych, czy po prostu własnej poczty.