joomla templates top joomla templates template joomla

Podsumowanie „Junior Euro 2012”

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altW 2006 roku w Gdańsku było jedno boisko przyszkolne ze sztuczną nawierzchnią. W 2011 roku takich boisk jest już 28! Także dzięki unikatowemu w skali kraju programu „Junior Euro 2012”. 10 lutego w Willi Uphagena – siedzibie Gdańskiego Klubu Biznesu, podsumowano program „Junior Euro 2012”, który powstał z inicjatywy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w maju 2007 roku.

Już dziś zapisz się na bilet

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altDo końca marca 2011 roku, można zapisywać się na stronie UEFA.com na zakup biletów na mecze UEFA Euro 2012™. Każda pełnoletnia osoba, która stworzy konto w lutym i zaznaczy w marcu, jakie bilety ją interesują, weźmie udział w kwietniowym losowaniu. Konto na stronie https://ticketing.uefa.com/euro2012-pl/default.aspx trzeba założyć do końca lutego. Między 1 a 31 marca trzeba złożyć przez to konto zamówienie na bilety. Do dyspozycji gości będzie 1,4 miliona wejściówek, choć zapewne popyt wielokrotnie przerośnie podaż. Tym bardziej, że od tej sumy należy odjąć ok. 25% biletów, które trafią do sponsorów, partnerów UEFA, działaczy i VIP-ów, tak więc w losowaniu weźmie udział ok. 1 mln kart wstępu.

Wizyta u Księcia Karola

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altPrezydent Gdańska Paweł Adamowicz i prezes Fundacji Theatrum Gedanense prof. Jerzy Limon goszczą w Londynie, gdzie spotkają się z Księciem Walii Karolem – głównym patronem idei budowy gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Wizyta ma na celu przedstawienie Księciu Karolowi postępów w tym projekcie. A rok 2011 jest dla gdańskiej sceny przełomowy, bo już wiosną ruszyć ma budowa teatru. W ten sposób finał znajdą trwające wiele lat przygotowania do tej niezwykłej inwestycji. Budowa Teatru Szekspirowskiego ma się zakończyć w 2013 roku.

Zabytkowe Samochody w Powiecie Gdańskim

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altMamy coraz więcej samochodów zabytkowych. Powiat Gdański w Pruszczu Gdańskim opublikował dane dotyczące zarejestrowanych tam samochodów zabytkowych. Po drogach stutysięcznego powiatu porusza się dwanaście pojazdów, wyposażonych w zabytkowe tablice rejestracyjne. Najstarszy pochodzi z 1926 roku i jest to Ford T. Kilkanaście lat młodszy, jest pochodzący z 1942 roku, prawdziwy rarytas, czyli motocykl Zundapp KS 750.

XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altJuż w najbliższą niedzielę XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbierać będziemy na rzecz dzieci ze schorzeniami urologicznymi i nefrologicznymi. Tradycyjnie już na ulicach Gdańska pojawią się specjalnie oznakowani wolontariusze, będzie można wziąć udział w „wośpowych” aukcjach internetowych i przyjść na Długi Targ, gdzie zagrają niekwestionowane gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Na zakończenie oczywiście Światełko do nieba. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbliża się do dwudziestki i co roku bije kolejne rekordy.

Coraz bliżej porozumienia. Oświadczenie Miasta i Gildii Gdańskiej S.A.

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altMiasto i kupcy zrzeszeni w ramach Gildii Gdańskiej SA są na najlepszej drodze do osiągnięcia ostatecznego porozumienia. Rozwiązanie zaistniałej sytuacji - które zminimalizuje skutki likwidacji targowiska „Gildia” w dotychczasowej lokalizacji (Targ Sienny) i nie zakłóci realizacji planowanej na tym terenie inwestycji - nastąpi do końca bieżącego roku.

Jest wola porozumienia. Miasto Gdańsk i Gildia negocjują

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altJest szansa na wypracowanie rozwiązania, które zminimalizuje skutki likwidacji targowiska Gildia w dotychczasowej lokalizacji i jednocześnie nie zakłóci realizacji planowanej na tym terenie inwestycji. Miasto Gdańsk i Gildia Gdańska SA negocjują. - Wola dojścia do porozumienia jest po obu stronach. Jest także wzajemne zrozumienie. Jesteśmy na dobrej drodze do pozytywnego rozwiązania zaistniałej sytuacji - podsumowuje spotkanie z przedstawicielami Gildii Gdańskiej SA, które odbyło się 16 grudnia w Urzędzie Miejskim, zastępca prezydenta Gdańska - Wiesław Bielawski.

Nowe ułatwienia dla geodetów w Wydziale Geodezji

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altWydział Geodezji Starostwa Gdańskiego w Pruszczu Gdańskim wzbogacił się o nowoczesne urządzenie – komputer all-in-one z monitorem dotykowym, który usprawnia pracę poprzez szybkie i dokładne wskazywanie obszarów na mapie. Zastosowane urządzenie jest komputerem zintegrowanym w jednej obudowie z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym i matryca dotykową. Pozwala to na ergonomiczne i zarazem bezpieczne użytkowanie.

Bursztynowy Tydzień w Gdańsku

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altCzytelnicy branżowego portalu www.amber.com.pl uznali II Bursztynowy Tydzień w Gdańsku za najważniejsze wydarzenie bursztynnicze w 2010 roku. Cykl gdańskich imprez wyprzedził w rankingu widowisko historyczne „Wyprawa po bursztyn”, zorganizowane przez miasto Kalisz oraz rozpoczęcie prac nad polską normą na bursztyn. W sondzie wzięło udział prawie 4 tysiące internautów.

Drugie życie DPS

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altDom Pomocy Społecznej w Zaskoczynie otrzymał od Wojewody Pomorskiego certyfikat, umożliwiający mu prowadzenie dalszej działalności. Certyfikat wieńczy długotrwały proces remontowo - modernizacyjny, jakie przeszedł DPS w ciągu ostatnich czterech lat. - Obecnie w DPS "Leśny" w Zaskoczynie mieszkają dziewięćdziesiąt cztery niepełnosprawne intelektualnie i przewlekle chore psychicznie kobiety. To największy i zarazem jedyny o takim profilu Dom Pomocy Społecznej w sąsiedztwie całej aglomeracji trójmiejskiej

III edycja konkursu na prace dotyczące polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altFundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłasza III edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

Uchwała o konsultacjach przyjęta

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altUchwała o konsultacjach przyjęta Rada Powiatu Gdańskiego Uchwałą Nr II/18/2010 z dnia 10 grudnia 2010 r. przyjęła Program Współpracy na 2011r. z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego, o których mowa w art. 3 ust.3 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r o działalności pożytku publicznegoi wolontariacie.

Prezydent Gdańska apeluje ws. sytuacji pacjentów kardiologii z Trójmiasta

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altPrezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, reprezentując interesy gdańszczan potrzebujących leczenia kardiologicznego oraz oddziałów szpitalnych zaspakajających dotychczas te potrzeby, zwrócił się do Wojewody Pomorskiego, Romana Zaborowskiego z prośbą o odpowiednie do kompetencji odpowiedzialne zaangażowanie w rozwiązanie powstałego zagrożenia. Treść listu wystosowanego przez Prezydenta Miasta Gdańska do Wojewody Pomorskiego