joomla templates top joomla templates template joomla

ZAPROSZENIE

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altW dniach od 6 do 10 grudnia 2010 r. w godzinach od 17.30 do 19.00 w Sali obrad Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim (sala PCPR) odbędzie się 5 dniowe szkolenie z zakresu skutecznej walki z nałogiem palenia tytoniu. Szkolenie będzie darmowe i skierowane do wszystkich chętnych, którzy chcą skutecznie rzucić palenie. Szkolenie organizowane jest pod patronatem Starosty Gdańskiego.

Wymiana starych pieniędzy

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altOfiarowując stare pieniądze pomagasz najuboższym dzieciom w kraju objętym Programem Skrzydła! Tysiące osób w całej Polsce przyłącza się do wspólnej akcji Caritas w Polsce i Narodowego Banku Polskiego pn. WYMIEŃMY SIĘ. Akcja polega na zbiórce starych banknotów i monet sprzed denominacji. Wszystkie banknoty i monety, które od końca 1996 r. nie są w powszechnym obiegu, jednak nie straciły jeszcze swej wartości!

Pomnik Tatara odsłonięty

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altPomnik upamiętniający pokolenia Tatarów, którzy przez 600 lat mieszkali w Polsce i wielokrotnie dzielnie stawali w jej obronie odsłonięto w czwartek 25 listopada w Parku Oruńskim. W uroczystości uczestniczył prezydent RP Bronisław Komorowski. Pomnik, który stanął tuż obok siedziby Centrum Kultury Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej w Gdańsku, przedstawia ułana na koniu, w umundurowaniu, w jakim Tatarzy brali udział w wojnie polsko-radzieckiej w 1920 r. Warto przypomnieć, że pierwszy szwadron 13. Pułku Ułanów w całości składał się z Tatarów. Tworzyli oni również prywatną ochronę marszałka Józefa Piłsudskiego.

Otwarcie Świetlicy w Leszkowach i Święto Wałów

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altW dniu 04 listopada 2010r w Leszkowach odbyło się Święto Wałów, Dzień dla rzeki oraz uroczyste otwarcie świetlicy na które przybyły władze samorządowe Starosta Gdański Cezary Bieniasz-Krzywiec, Zastępca Burmistrza Miasta Pruszcz Gdański Ryszard Świlski, Wójt Gminy Cedry Wielkie Janusz Goliński oraz Poseł Ziemi Gdańskiej Piotr Ołowski jak również radni, sołtysi i mieszkańcy.

Jean Michel Jarre popiera Gdańsk

gdansk.pl/ włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altZnakomity francuski kompozytor, pionier muzyki elektronicznej przyjechał do Gdańska by wziąć udział w Paradzie Niepodległości i zagrać koncert w hali Ergo Arena. Jarre zgodził się również zostać ambasadorem naszego miasta w staraniach o uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Jean Michel Jarre przybył do Gdańska na osobiste zaproszenie prezydenta Pawła Adamowicza. W czwartek 11 listopada przemaszeruje wraz z gdańszczanami w ósmej już gdańskiej Paradzie Niepodległości. To największa patriotyczna manifestacja w Polsce odbywająca się w dniu Święta Niepodległości.

Budowę robotów czas zacząć!

gdansk.pl/ włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

alt6 listopada br. w Warszawie i Gdańsku odbędzie się już IV polska edycja Międzynarodowego Turnieju Robotów First LEGO League! Organizatorem turnieju jest Fundacja Fabryka Talentów. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Edukacji Narodowej, Urząd Miasta Gdańsk oraz Urząd Miasta Poznań. Niemal 75% młodych ludzi decyzję o edukacji na uczelni technicznej podejmuje w szkole średniej – wynika z ogólnopolskiego badania PROinżynier organizowanego przez firmę inżynierską PROCHEM SA we współpracy ze stowarzyszeniem studentów BEST.

Nowe „gwiazdy” w gdańskim ZKM

gdansk.pl/ włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altZakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku zakupił czternaście nowoczesnych, niskopodłogowych autobusów marki Mercedes. Cztery przegubowe i dziesięć „krótkich" autobusów pojawi się na ulicach miasta w marcu przyszłego roku. Przetarg na dostawę czternastu nowych pojazdów rozstrzygnięto we wrześniu 2010r. Do przetargu przystąpiły dwie firmy i jedno konsorcjum. Ostatecznie zwyciężyła firma EvoBus Polska Sp. z o.o., która dostarczy Mercedesy typu ConectoLF i ConectoG. Autobusy takie używane są przez firmy przewozowe w Europie (m.in. Czechy, Węgry) i Azji (m.in. Turcja, Arabia Saudyjska).

Zapraszamy na Galę Sportu

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altWszystkich gdańszczan zapraszamy na VIII Galę Sportu. Organizujemy ją w piątek, 10 grudnia, o godz. 18.00 w hali Ergo Arena. Podczas Gali nagrodzimy wybijających się ludzi gdańskiego sportu. Wybierzemy m.in.: Powiększenie... - najlepszą dziesiątkę sportowców roku - trenera roku - drużynę roku - sportowca niepełnosprawnego roku - nadzieję sportową roku - osobowość sportową roku - sponsora roku Imprezę poprowadzą Zbigniew Zamachowski i Wojciech Malajkat.Godzinny koncert zagra zespół KOMBII.Przygrywać też będzie 25 filharmoników ze Sporting Gdańsk Bandu.

Tramwaje wracają na tory !

gdansk.pl/ włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

alt20 listopada pojedziemy tramwajami przez gdańskie dzielnice Zaspa i Przymorze. Od 27 listopada komunikacja tramwajowa zostanie wznowiona na Nowych Ogrodach. Dzisiaj odbyła się jazda próbna po nowo wyremontowanych torowiskach na Przymorzu w ciągu ulic Al. Rzeczpospolitej -ul. Chłopska . Regularne kursy rozpoczną się jutro - 20 listopada o 4 rano. Przypominamy, że remont tego odcinka torów rozpoczął się w lipcu tego roku i trwał 4 miesiące. Wykonawcą robót było konsorcjum TOR-KAR-SSON/WPRD GRAVEL. Wartość kontraktu wynosi 25 087 665,81.

Gdańsk buduje przyszkolne place zabaw

gdansk.pl/ włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altMaluchy uczęszczające do czterech gdańskich "podstawówek" będą się wkrótce cieszyć z nowych, kolorowych placów zabaw. Wszystkie powstaną w ramach programu "Radosna szkoła". Kosztowały ponad 950 tys. zł, z czego 350 tys. zł dołożyło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Obiekty gotowe będą do połowy grudnia. Zgodnie z założeniami przeznaczone będą dla dzieci najmłodszych, uczęszczających na zajęcia w klasach 0-3.

Otwarcie Szlaku Mennonitów

powiat-gdanski.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk powiatowe

altW dniu 03.11.2010r w związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Szlakiem Mennonitów – budowa i modernizacja infrastruktury pieszo – rowerowej na terenie gmin Pruszcz Gdański, Suchy Dąb i Cedry Wielkie”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach R P O dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013, odbyło się uroczyste otwarcie Szlaku Mennonitów we Wróblewie .

Neptun na fali, czyli Gdańsk ma swoje logo!

gdansk.pl/ włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altNa specjalnej konferencji zorganizowanej przez UEFA w Warszawie, przedstawiono logotypy miast gospodarzy UEFA Euro 2012TM. Nasze miasto reprezentuje znany, lubiany i niezawodny jak zawsze Neptun. Logotypy miejskie to tzw. „composite logo". Będą one towarzyszyły miastom już do końca przygotowań oraz podczas samej imprezy.

Siłownia pod gołym niebem

gdansk.pl/ włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altZa darmo i o każdej porze - już w listopadzie swoją kondycję i mięśnie będzie można budować w siłowni terenowej w Parku im. R. Reagana w Gdańsku. Siłownia pod gołym niebem w nadmorskiej scenerii będzie gotowa już w połowie listopada. A do dyspozycji gdańszczan - bogaty pakiet przyrządów do ćwiczeń, zarówno tych służących do poprawiania koordynacji oraz krążenia krwi, jak i tych do treningu siłowego.