joomla templates top joomla templates template joomla

PODSUMOWANIE 26 FINAŁU WOŚP

D.D./Gdansk.eserwis.info, info/foto: Policja, Gdańsk włącz . Opublikowano w Gdańsk kryminalne

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegł w Gdańsku bardzo spokojnie. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy i uczestników imprez czuwało ponad 400 policjantów. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych poważnych incydentów związanych z kwestami.

POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCĘ BRUTALNEGO NAPADU

D.D./Gdansk.eserwis.info, info/foto: Policja, Gdańsk włącz . Opublikowano w Gdańsk kryminalne

 

Wczoraj sędzia Sądu Rejonowego w Gdańsku zastosował tymczasowy areszt wobec zatrzymanego przez policjantów 32-letniego mieszkańca Gdańska, który w styczniu 2016 roku napadł i okradł studentkę wracającą do akademika. Sprawca kopnął w twarz swoją ofiarę, a następnie ukradł jej torbę z laptopem. Mężczyzna odpowie za rozbój, grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

POLICJANCI ZATRZYMALI POSZUKIWANEGO DWOMA LISTAMI GOŃCZYMI

D.D./Gdansk.eserwis.info, info/foto: Policja, Gdańsk włącz . Opublikowano w Gdańsk kryminalne

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali 32-letniego mężczyznę poszukiwanego dwoma listami gończymi. Mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania od dłuższego czasu ukrywał się przed organami ścigania. Wczoraj przed południem został zatrzymany przez kryminalnych w okolicy dworca PKS w Gdańsku. Dzisiaj poszukiwany mężczyzna zgodnie z postanowieniem sądu, trafi na blisko dwa lata do aresztu m.in. za posiadanie i sprzedawanie znacznych ilości środków odurzających.

POLICJANCI ZATRZYMALI PIJANĄ NASTOLATKĘ, KTÓRA WYBIŁA SZYBĘ W MIEJSKIM AUTOBUSIE

D.D./Gdansk.eserwis.info, info/foto: Policja, Gdańsk włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Wczoraj wieczorem policjanci zatrzymali 15-letnią mieszkankę Gdańska, która będzie odpowiadała przed sądem za zniszczenie mienia. Nastolatka wczoraj wieczorem w miejskim autobusie wyciągnęła młotek bezpieczeństwa i zbiła boczną szybę autobusu powodując straty w wysokości blisko 4 tysięcy złotych. Nastolatka była pijana miała 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci już wkrótce materiał dowodowy przekażą do sądu rodzinnego.

Sześcioro rannych w wypadku kolejowym w Smętowie Granicznym trafiło do grudziądzkiego szpitala. Trwa porządkowanie miejsca wypadku

T.W/eSerwis.info; vido: x-news/tvn24.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk kryminalne

28 osób zostało poszkodowanych i trafiło do szpitali po kolizji dwóch pociągów w Smętowie Granicznym na Pomorzu. Doszło do wykolejenia siedmiu z jedenastu wagonów składu osobowego PKP Intercity, którym podróżowało 200 osób. Część pasażerów uciekło oknami. 

DZIELNICOWI ODNALEŹLI ZAGINIONĄ NASTOLATKĘ

D.D./Gdansk.eserwis.info, info/foto: Policja, Gdańsk włącz . Opublikowano w Gdańsk kryminalne

Dzięki pracy dzielnicowych z komisariatu V w Gdańsku oraz informacji od policjantów z Rudy Śląskiej odnaleziono zaginioną nastolatkę. Dziewczyna trafiła pod popiekę do Pogotowia Opiekuńczego skąd odbierze ją opiekun.

SPRAWDZAJ KOGO WPUSZCZASZ DO DOMU

D.D./Gdansk.eserwis.info, info/foto: Policja, Gdańsk włącz . Opublikowano w Gdańsk kryminalne

Wczoraj policjanci z Gdańska otrzymali dwa zgłoszenia o kradzieży z mieszkania. Do drzwi 89-latki i 85-latki zadzwoniły osoby podające się za pracowników wodociągów. Sprawcy weszli do środka i wykorzystując nieuwagę właścicielek zabrali z mieszkań oszczędności starszych pań oraz złotą biżuterię. Apelujemy do osób starszych, samotnie mieszkających, aby łatwowiernie nie odnosić się do nieznajomych. Prosimy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami pukającymi do naszych mieszkań.

SZUKAMY WŁAŚCICIELI ROWERÓW

D.D./Gdansk.eserwis.info, info/foto: Policja, Gdańsk włącz . Opublikowano w Gdańsk kryminalne

Wszystkie osoby, które rozpoznają rowery na zdjęciach, proszeni są o pilny kontakt z policjantem prowadzącym sprawę w Komisariacie Policji V w Gdańsku przy ul. Obrońców Wybrzeża 19, osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu (58) 521 12 79

POŚCIG ZA KIEROWCĄ BMW

D.D./Gdansk.eserwis.info, info/foto: Policja, Gdańsk włącz . Opublikowano w Gdańsk kryminalne

Policjanci z komisariatu na Przymorzu zatrzymali 26-letniego mieszkańca Zgierza, który najprawdopodobniej kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Ponadto mężczyzna spowodował zagrożenie w ruchu drogowym powodując kolizję z kierującą fordem. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a wcześniej jak ustalili policjanci wspólnie z kolegami nie zapłacił za jedzenie w jednym z lokali. Zatrzymany mieszkaniec Zgierza noc spędził w policyjnej celi. Kwestią czasu będzie dla policjantów ustalenie tożsamości pozostałych uczestników zdarzenia. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy. Odrębną karą będą grzywny za wielokrotne złamanie przepisów ruchu drogowego oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wymachiwał nożem, wygrażał ratownikom i policjantom. Mieszkaniec Gdyni przebywający w Bydgoszczy najpierw trafił do szpitala, a potem do aresztu

T.W./eSerwis.info; info: Policja, Bydgoszcz włącz . Opublikowano w Gdańsk kryminalne

Mieszkaniec Gdyni odpowie za znieważenie funkcjonariuszy, czynną napaść oraz groźby karalne. Pokrzywdzonymi w tej sprawie są ratownicy medyczni i policjanci. Do zdarzenia doszło, gdy funkcjonariusze chcieli udzielić agresywnemu 30-latkowi pomocy medycznej. 

Sąd apelacyjny w Gdańsku podwyższył wyrok zabójcy byłej partnerki z Grudziądza Feminowi B. Zabójca zamiast 15 spędzi 25 lat za kratami

T.N./eSerwis.info; info: Sąd Apelacyjny w Gdańsku, Policja Grudziądz, Prokuratura; fot: Archiwum/TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk kryminalne

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Gdańsku podwyższył wyrok Feminowi B. za zabójstwo jakiego ten dokonał w Grudziądzu w 2014 roku. Zdaniem sądu poprzedni wyrok – 15 lat więzienia - był zbyt niski i zmienił go na 25 lat więzienia.