joomla templates top joomla templates template joomla

Czarny protest w Sopocie przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk trójmiasto

W Sopocie ubrani na czarno przeciwnicy zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej wykrzyczeli swoje postulaty. Jak mówią, są przerażeni wizją państwa, które chce karać kobiety za dokonanie aborcji. - Chcemy zamanifestować nasz sprzeciw i pokazać, że kobiety są połową społeczeństwa. 

"Dość Dyktatury!" KOD protestował w Gdańsku

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

"Dość Dyktatury! Nie pozwolimy niszczyć Polski" - pod takim hasłem ulicami Gdańska przeszła manifestacja Komitetu Obrony Demokracji. Jej uczestnicy protestowali przeciwko działaniom rządu Prawa i Sprawiedliwości.

"Rzadko się zdarza mieć Nowy Rok w środku wakacji". Widzowie zachwyceni pokazem fajerwerków w Gdańsku

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk kulturalne

W Gdańsku w strugach deszczu odbył się Międzynarodowy Pokaz Pirotechniczny. Niezrażeni fatalną pogodą widzowie z zachwytem podziwiali to największe widowisko w Polsce i jedno z największych w Europie. - Rzadko się zdarza okazja mieć Nowy Rok w środku wakacji - podkreśliła jedna z osób obserwujących show.

"Ten sport to wolność". Rolkarze wyjeżdżają na ulice trójmiasta

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk kulturalne

- Chodzi o wspólną zabawę, jazdę i imprezowanie - tak o imprezie Rollfest mówi jej organizator Maciej Arciszewski. Rollfest to wydarzenie skupiające tzw. rolkarzy agresywnych, którzy na kilka dni wyruszają na podbój Gdyni, Gdańska i Sopotu. 

Najlepsi polscy deskorolkarze spotkali się na mistrzostwach w Gdyni

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk trójmiasto

60 najlepszych zawodników spotkali się na deskorolkowych Mistrzostwach Polski w Gdyni. - Między 6 a 8 lat - to jest najlepszy wiek, żeby zacząć jeździć na deskorolce. Już jest dobra koordynacja i co najważniejsze - jeszcze nie ma blokad w głowie - stwierdził Piotr Wiśniewski z Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. 

Kitesurfer żyje, zniosło go do Gdyni. Wypatrzyli go marynarze

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk trójmiasto

Zakończyła się akcja poszukiwawcza 30-letniego kitesurfera, który wypłynął w poniedziałek (05.09) po południu z Juraty w kierunku Helu. Żywego rozbitka przez przypadek znalazł kuter hydrograficzny Marynarki Wojennej. 30-latek znajdował się w pobliżu starej torpedowni w Gdyni Babich Dołach. 

Wystawa upamiętniająca wybuch strajku w Stoczni Gdańskiej w nowej odsłonie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk kulturalne

Historyczne wydarzenia w Stoczni Gdańskiej w zupełnie nowej osłonie - w sali BHP zainstalowano makietę, która ilustruje moment ogłoszenia porozumień sierpniowych. W grudniu pojawi się druga część projektu. Całość będzie miała 12 metrów kwadratowych i składała się z prawie 2500 postaci i budynków.

Nawet półtora tysiąca biegaczy goniło Długim Targiem świętego Dominika

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk sport

Długi Targ w Gdańsku zamienił się w sobotę (06.08) w biegową arenę dla tysięcy biegaczy. Ruszyła 23. edycja Biegu św Dominika. Według szacunków organizatora w inaugurującym zawody prologu charytatywnym "Goń św. Dominika" wzięło udział prawie 1500 zawodników.

"Nie robię tego tylko dla siebie". Ruszył proces matki, która chciała nakarmić córkę piersią w restauracji

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk trójmiasto

Przed sądem ruszył proces dotyczący sposobu, w jaki potraktowano karmiącą matkę w jednej z sopockich restauracji. Dwa lata temu Liwia Małkowska chciała nakarmić córkę piersią przy stole. Widząc to kelner zasugerował jej, że inni klienci lokalu nie życzą sobie widoku karmiącej matki i że powinna nakarmić niemowlę w toalecie.

13-latka dryfująca na desce windsurfingowej w Sopocie uratowana przez policjantów i strażników granicznych

T.N./eSerwis.info; info: Komenda Policji, Gdańsk; fot: Archiwum, Agencja/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk trójmiasto

Policjanci z komendy miejskiej wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej uratowali 13-latkę dryfującą na desce windsurfingowej. Uczestniczkę mistrzostw zastała nagła zmiana pogody. Mundurowi wciągnęli na pokład młodą dziewczynę i bezpiecznie przetransportowali ją na brzeg.