joomla templates top joomla templates template joomla

Sąd apelacyjny w Gdańsku podwyższył wyrok zabójcy byłej partnerki z Grudziądza Feminowi B. Zabójca zamiast 15 spędzi 25 lat za kratami

włącz . Opublikowano w Gdańsk kryminalne

 
Sąd Apelacyjny podwyższył wyrok z 15 lat na 25 Feminowi B. za zabójstwo swojej byłej partnerki z Grudziądzu, do którego doszło w listopadzie 2014 roku. 
 
Wyrok Sądu Apelacyjnego w Gdańsku podwyższył wyrok Feminowi B. za zabójstwo jakiego ten dokonał w Grudziądzu w 2014 roku. Zdaniem sądu poprzedni wyrok – 15 lat więzienia - był zbyt niski i zmienił go na 25 lat więzienia. 
 
 
 
Motywem zbrodni według zgromadzonego materiału dowodowego miało być niepogodzenie się mężczyzny z odrzuceniem jego uczucia przez byłą partnerkę, Karolinę. Kobieta chciała zakończyć związek, ponieważ nie dogadywała się z Fehmim B. Mężczyzna awanturował się, według świadków podnosił rękę na dziewczynę, a także wysyłał obraźliwe sms-y. Badania psychiatryczne wykazały, że mężczyzna jest poczytalny. 
 
Opisywane morderstwo miało miejsce 12 listopada 2014 roku na osiedlu Kopernik w Grudziądzu.
 
Kobieta przyszłego zabójcę poznała przez internet. Obydwoje byli niesłyszący. Mężczyzna przyjechał do kobiety i zamieszkał razem z nią, a w trakcie ich związku urodził im się synek.
 
Po pewnym czasie przestało im się układać - według swiadków z powodu traktowania przez Serba dziewczyny - i mężczyzna po rozstaniu z Karoliną powrócił na Bałkany. Nadal jednak były partner prześladował kobietę na odległość, w sieci. 
 
Po pewnym czasie mężczyzna powrócił do Grudziądza, gdzie prawdopodobnie postanowił ją zabić. Serb zadał kobiecie kilkanaście ciosów nożem. Mimo świadków zatrzymany w tej sprawie obywatel Serbii Fehmi B. nie przyznawał się do zarzucanego czynu i odmówił składania wyjaśnień. 
 
Mężczyzna w momencie zatrzymania w Krakowie miał wykupiony bilet do Wiednia, co wskazywało na to, że zamierza opuścić terytorium Polski. 
 
Ofiarą Serba była 28-letnia Karolina B. która pomimo przeprowadzenia skomplikowanych operacji ratujących życie zmarła w szpitalu.  Według zeznań złożonych przez ojca ofiary były partner zaatakował dziewczynę przy bloku w którym mieszkała. Sprawca działał wyjątkowo brutalnie, zadał kilkanaście ciosów w różne części ciała w tym w okolice klatki piersiowej, rąk i tułowia - jak informowała prokuratura. 
 
Świadkami zajścia była sąsiadka pokrzywdzonej, która przybiegła na ratunek. W tym czasie Fehmi B. uciekł z miejsca zdarzenia. Zatrzymanego wskazała również przesłuchana ofiara - przed śmiercią - Karolina B.
 
Serba znaleziono po dwóch dniach poszukiwania. Za zabójstwo 28-letniej partnerki oraz matki jego kilkuletniego synka groziła kara dożywotniego więzienia. Najpierw sąd orzekł 15 lat w pierwszej instancji, a teraz w drugiej instancji zasądził 25 lat więzienia.