joomla templates top joomla templates template joomla

13-latka dryfująca na desce windsurfingowej w Sopocie uratowana przez policjantów i strażników granicznych

włącz . Opublikowano w Gdańsk trójmiasto

 
Policjanci z komendy miejskiej wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej uratowali 13-latkę dryfującą na desce windsurfingowej.
 
Uczestniczkę mistrzostw zastała nagła zmiana pogody. Mundurowi wciągnęli na pokład młodą dziewczynę i bezpiecznie przetransportowali ją na brzeg.
 
 
W miniony piątek policjanci z komendy miejskiej i funkcjonariusze straży granicznej pełnili wspólną służbę na wodach Motławy, Martwej Wisły i Zatoki Gdańskiej, czuwając nad bezpieczeństwem wszystkich osób. Około godz. 14.00 w trakcie patrolowania kąpieliska w rejonie Jelitkowa mundurowi zauważyli, że młoda osoba wzywa pomocy. Dziewczyna znajdowała się około 600 metrów od brzegu i dryfowała na desce windsurfingowej.
 
Funkcjonariusze natychmiast ruszyli jej z pomocą. Okazało się, że nagła zmiana pogody, silny wiatr i gwałtowne opady deszczu sprawiły, że 13-latkę zniosło na wysokość Jelitkowa i nie miała już sił płynąć dalej. Funkcjonariusze udzielili pomocy uczestniczce mistrzostw organizowanych na wodach Sopotu, wciągnęli ją na łódź i bezpiecznie przetransportowali na brzeg.
 
Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy z komendy miejskiej i straży granicznej nie doszło do tragedii.