joomla templates top joomla templates template joomla

Kobietę w Hotelu w Gdyni uduszono. Jej mężowi Lechowi R. grudziądzkiemu lekarzowi postawiono zarzuty. Grozi mu nawet dożywocie

włącz . Opublikowano w Gdańsk trójmiasto

 
Jest decyzja Gdańskiej prokuratury dotycząca postawienia zarzutów lekarzowi z Grudziądza Lechowi R., który miał według prokuratury zabić swoją żonę w Hotelu Mercure Centrum w Gdyni. 
 
Zabójstwo kobiety prokuratura zarzuca mężowi kobiety. Mężczyzna, mieszkaniec Grudziądza, spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie - tak zdecydował sąd na wniosek prokuratury. 
 
 
Jak informuje Tatiana Paszkiewicz rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku: 
 
- „53-letniemu mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa 38-letniej kobiety, która była jego żoną”.
 
 
 
Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci kobiety było uduszenie, jednak nadal trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. Wiadomo jednak, że mężczyzna w momencie zatrzymania był pod wpływem alkoholu. 
 
Lech R. nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. 
 
Ciało Estery R. znalezione zostało z czwartku na piątek 28 października około 1.20 w Hotelu Mercure Centrum w Gdyni. Powiadomiono służby. Znaleziona 38-letnia kobieta była martwa. Razem z mężem uczestniczyła w zjeździe lekarskim i w hotelu zatrzymali się właśnie z tego powodu. 
 
Estera R., mieszkanka Grudziądza, była chirurgiem dziecięcym, prowadziła prywatną praktykę lekarską w Grudziądzu oraz pracowała w szpitalu w Bydgoszczy. 
 
O ile nie zmieni się kwalifikacja czynu mężczyźnie grozi od 8 do 25 lat pozbawienia wolności, albo dożywocie.