joomla templates top joomla templates template joomla

Była radna skazana za słowa: "Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso". Za znieważenie A. Pomaski musi zapłacić 1000 zł grzywny

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał decyzję w sprawie znieważenia posłanki Platformy Obywatelskiej Agnieszki Pomaski przez byłą gdańską radną Prawa i Sprawiedliwości Annę Kołakowską.
 
 
Napisała ona na portalu społecznościowym: "Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso". Sąd Apelacyjny w Gdańsku uznał Annę Kołakowską winną znieważenia posłanki Agnieszki Pomaski i nakazał jej zapłatę tysiąca złotych grzywny. Wyrok jest prawomocny. 
 
- Ten wyrok nie jest porażką wymiaru sprawiedliwości, choć mogło się to skończyć inaczej. Deklaracje o chęci pojednania się pojawiały, natomiast nigdy nie zostały zrealizowane. Ale zwracam uwagę na to, że układ ról procesowych był jasny. 
 
 
Jeśli ktoś chciał kogoś przeprosić, to oskarżony przeprasza, a pokrzywdzony wybacza. Nie odwrotnie – powiedział sędzia Krzysztof Noskowicz, uzasadniając wyrok.
 
Karol Jasman, pełnomocnik Agnieszki Pomaski stwierdził, że wyrok jest zasadny i zgodny z żądaniami strony pokrzywdzonej.