joomla templates top joomla templates template joomla

Guzikiewicz powiedział prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Plac Solidarności powinien być wolny od gry politycznej

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Organizowane przez władze Gdańska obchody 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 miały odbyć się na placu Solidarności. Jednak wojewoda pomorski wydał zgodę na zajęcie tego placu przez NSZZ "Solidarność" Stoczni Gdańskiej w ramach cyklicznych obchodów tego święta. 
 
 
W związku z tym prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wysłała do wojewody pomorskiego list, w którym prosi o ponowne rozważenie tej decyzji. W czasie jej konferencji prasowej w tej sprawie przed kamerami niespodziewanie pojawił się przewodniczący związkowców Karol Guzikiewicz.
 
 
– Popieram w stu procentach, to co pani powiedziała. Plac Solidarności powinien być wolny od gry politycznej, od wszystkich polityków. Zapraszamy tych polityków, ale powinien być wolny – powiedział Guzikiewicz.
 
– Proponuję kompromis, żebyśmy wspólnie pilnowali – pani, ja i cała Solidarność, że w trakcie najważniejszych świąt państwowych nikt tam nie będzie robił kampanii politycznej, wojny politycznej – dodał. 
 
 
 
Aleksandra Dulkiewicz odpowiedziała, że wiec polityczny 4 czerwca jest zaplanowany, ale w zupełnie innym miejscu.
 
– To, co ma się wydarzyć na placu Solidarności, Drodze do Wolności, terenie otaczającym Europejskie Centrum Solidarności, to różne aktywności zachęcające każdego - obywatela, dziadków z wnukami, działaczy Solidarności – odpowiedziała Dulkiewicz.
 
– Proszę, żeby wycofał pan wniosek blokujący plac Solidarności – dodała prezydent. 
 
Miasto chciało 4 czerwca w tym miejscu zorganizować swoje obchody, przyjechać miało wielu gości, w tym także burmistrz Londynu.