joomla templates top joomla templates template joomla

Marszałek Województwa Pomorskiego, u którego potwierdzono koronawirusa, chodził i zarażał ludzi po powrocie z Włoch zamiast zgłosić możliwość przebywania z zakażonymi na koronawirusa

info: TVPinfo; fot: Archowum/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

- Byłem we Włoszech w dniach 7-8 marca. Po powrocie do Polski nie poddawałem się kwarantannie – przyznał marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Jak ujawnia, „za namową bliskich oraz współpracowników poddał się testowi na obecność koronawirusa”, a że wynik był negatywny i marszałek „czuł się dobrze” - nie przerywał swojej pracy. Po kilku dniach okazało się, że wiara w jedno badanie okazała się zgubna. Polityk PO poczuł się gorzej i musiał poddać się kolejnemu testowi, którego wynik tym razem był niekorzystny.
 
 
Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk ma pozytywny wynik badania, potwierdzający zarażenie koronawirusem. Informację o tym przekazał w sobotę wieczorem Urząd Marszałkowski w Gdańsku.
 
 
Jak napisał na Facebooku Struk, na początku marca był w Belgii, a w dniach 7-8 marca we Włoszech. Po powrocie do Polski polityk nie poddał się kwarantannie, „bo w tamtym czasie nie było jeszcze takiego wymogu”.
 
 
Struk dodał, że „obserwował swoje samopoczucie” i „mimo że było dobre, to za namową bliskich oraz współpracowników poddał się testowi na obecność koronawirusa. Test wyszedł negatywny”.
 
„Kiedy tylko poczułem się gorzej, natychmiast zdecydowałem o pracy zdalnej. Od tego momentu pozostaję w izolacji. Poddałem się ponownie testowi – tym razem, jak już wiecie, wynik był pozytywny” – napisał, dodając, że sytuacja jest dla niego trudna i wie, że może spotkać się z głosami krytyki.
Sprawę skomentował na Twitterze szef portalu tvp.info Samuel Pereira. „Marszałek Struk padł ofiarą propagandy PO? Uwierzył, gdy Tomasz Grodzki przekonywał, że po powrocie z Włoch nie trzeba iść na kwarantannę. Uwierzył w przekaz partyjny PO, że zrobienie testu to gwarancja bycia zdrowym i nie zakażania” – napisał.