joomla templates top joomla templates template joomla

Nazywany przez zwolenników LGBT "Homofobus" zatrzymany w Trójmieście. Kierowca po spisaniu wrócił na ulicę, wniosek o ukaranie ma trafić do sądu za używanie nagłośnienia bez zezwolenia

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

 
Furgonetka z hasłami nazywanymi przez zwolenników LGBT "homofobicznymi" została zatrzymana przez służby w Trójmieście. Kierowca pojazdu został spisany, a wniosek o jego ukaranie trafi do sądu.
 
To jednak nie przestraszyło kierowcy i znów wyjechał na ulicę. Oprócz służb, kilkukrotnie interweniowali też sami mieszkańcy.
 
 
- Mieliśmy informację, że przez teren Sopotu będzie przejeżdżała furgonetka z hasłami bardzo homofobicznymi, która dodatkowo emituje przez głośniki bardzo obraźliwe treści. Sam przejazd samochodem nie jest zgromadzeniem publicznym, dlatego nie zarejestrowaliśmy tego zgromadzenia, w związku z tym nie było możliwości używania nagłośnienia. W momencie, kiedy furgonetka została zatrzymana do kontroli przez policję, straż miejska podeszła, żeby sprawdzić czy jest zezwolenie na nagłośnienie. W naszej opinii tego zezwolenia nie ma, dlatego sprawa trafi do sądu – powiedziała Magdalena Jachim, wiceprezydent Sopotu.