joomla templates top joomla templates template joomla

"Podejrzany o zabójstwo" śp. Pawła Adamowicza skakał po scenie, wykrzykiwał nazwisko, teraz skarży o ujawnienie danych osobowych i wizerunku. Mężczyzna otrzymał status pokrzywdzonego

R.Ż/eSerwis.info; info: TVPinfo; Radio Gdańsk włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Stefan W., który śmiertelnie ranił nożem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza otrzymał status pokrzywdzonego. Prowadzone jest śledztwo dotyczące bezprawnego ujawnienia wizerunku i danych osobowych Stefana W. oraz rozpowszechniania informacji z postępowania przygotowawczego, przez wszczęciem procesu sądowego. W sprawie zarzuty usłyszeli już dwaj policjanci.
 
 
Jako pierwsze o sprawie poinformowało Radio Gdańsk. W gdańskiej prokuraturze i wewnątrz struktur lokalnej policji trwają śledztwa, dotyczące bezprawnego ujawnienia danych osobowych Stefana W., mordercy Pawła Adamowicza. Jak informuje radio, w tej sprawie W. ma już status pokrzywdzonego. 
 
 
 
Chodzi o ujawnienie zdjęcia Stefana W., które zrobione zostało już po zatrzymaniu go przez policję. Widać na nim nożownika w kajdankach i zielonym uniformie. Z kolei drugim wątkiem sprawy jest film z momentu ataku na Adamowicza, nagrany na scenie WOŚP, które rozeszło się po sieci. 
 
Jak informuje radio, w tej sprawie dwóch funkcjonariuszy policji usłyszało zarzuty. Z kolei Biuro Spraw Wewnętrznych policji ustala, kto mógł doprowadzić do ujawnienia zdjęcia Stefana W. po zatrzymaniu. Zabezpieczone zostały telefony komórkowe wszystkich policjantów, którzy mieli styczność z mordercą Adamowicza – podaje Radio Gdańsk.