joomla templates top joomla templates template joomla

Sopot w czerwonej strefie. W miniony weekend policja interweniowała 362 razy

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

 
Funkcjonariusze policji z Sopotu w trakcie minionego weekendu sprawdzali, jak mieszkańcy miasta przestrzegają restrykcji epidemiologicznych. Okazało się, że wiele osób nie stosuje się do obostrzeń. Policjanci prowadzą wzmożone działania, które mają głównie charakter edukacyjny i informacyjny.
 
- W większości było to zwracanie uwagi, pouczenia. Policjanci trzem osobom za rażące naruszenie przepisów wystawili mandaty karne – przekazała st. asp. Lucyna Rekowska, rzeczniczka sopockiej policji.
 
 
Policjanci skontrolowali również 19 pojazdów komunikacji zbiorowej oraz nocne kluby. - W jednym z klubów stwierdziliśmy po pierwsze, że jest prowadzona dyskoteka i że osoby, które przebywają w tym lokalu, nie mają założonych maseczek – dodała st. asp. Rekowska.
 
Przez weekend funkcjonariusze policji interweniowali wobec 362 osób, które naruszyły wprowadzone ograniczenia. Pouczyli 82 osoby, a kolejnym 277 osobom po prostu zwrócili uwagę. Mandatem ukarano jedynie 3 osoby.
 
Policja apeluje, żeby przestrzegać przepisy sanitarne i ostrzega, że, jeśli mieszkańcy nadal będą łamali restrykcje, będą nakładać mandaty do 500 złotych. W drastycznych przypadkach mogą też skierować wniosek o ukaranie do sądu, a także powiadomić inspektora sanitarnego. Kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tysięcy złotych.