joomla templates top joomla templates template joomla

Tragedia z udziałem mieszkańców Grudziądza nad Bałtykiem. Jednego z mężczyzn udało się wyłowić w trakcie akcji ratunkowej, zmarł pomimo resuscytacji, dzisiaj wyłowiono ciało drugiego

R.Ż/eSerwis.info; info: Policja; fot: zdjęcie ilutracyjne, Igor Pawlicki/OSP Jantar włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

Od soboty trwały poszukiwania 37-letniego mieszkańca Grudziądza, który wraz z rodziną spędzał urlop nad Bałtykiem. Jeden z mężczyzn został wyłowiony już w sobotę, pomimo resuscytacji zmarł. Ciało drugiego wyłowiono w poniedziałek.

W sobotę około godziny 15:00 w miejscowości Piaski 55-latek wraz z rodziną wszedł do morza, w pewnym momencie na tyle oddalił się od brzegu, że stracił grunt pod nogami. Inny mężczyzna próbował mu pomoc, ale opadł z sił i wyszedł na brzeg, żeby wezwać pomoc.
 
Wtedy na pomoc ruszył 37-latek, który z nieznanych przyczyn zniknął pod lustrem wody. 
- 55-latek został wyciągnięty na brzeg, gdzie ratownicy WOPR rozpoczęli akcję reanimacyjną. Niestety mężczyzna zmarł -
 
Na miejscu natychmiast ratownicy WOPR rozpoczęli przeszukiwanie dna morskiego za drugim mężczyzną, do poszukiwań skierowani zostali również policjanci, straż  pożarna  i służby ratownicze Brzegowej Stacji Ratownictwa SAR ze Sztutowa.

W dniu dzisiejszym o godz. 6:25 dyżurny nowodworskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o znalezieniu na plaży w Krynicy Morskiej zwłok ludzkich. Prawdopodobnie jest to ciało poszukiwanego 37 - latka. Nowodworscy policjanci będą dalej wyjaśniać okoliczności tego tragicznego zdarzenia.