joomla templates top joomla templates template joomla

Zakażeni koronawirusem nadal przebywają w DPS w Gdańsku

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

 
Nie zmienia się stan zdrowia osób zakażonych koronawirusem w Gdańskim Domu Opieki Społecznej. To największe ognisko wirusa w mieście. W piątek(17.04) wieczorem u 17 osób wykryto zakażenie koronawirusem.
 
Tego samego dnia władze Gdańska zarządziły decyzję o ewakuacji DPS-u. Przyjęcia do szpitala osób zarażonych odmówił komandor Dariusz Juszczak, mimo, że placówka znajdował się zaledwie 500 metrów od DPS-u. Następnego dnia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podjął decyzję o zdymisjonowaniu komendanta szpitala.
 
- Informacja, jaką uzyskaliśmy od komendanta szpitala, mówiła o tym, że pacjenci, których chcemy skierować do hospitalizacji, nie kwalifikują się do takiego działania, gdyż są pacjentami bezobjawowymi. My nie odnosimy się do procedur szpitalnych, jesteśmy w sytuacji bardzo szczególnej, chodziło nam o kilkunastu pacjentów najbardziej zaawansowanych wiekiem, w największej grupie ryzyka. Mówimy też o sytuacji, w której nie mamy - całe szczęście - do czynienia z przepełnieniem szpitali.
 
W naszym odczuciu i naszym rozumowaniu tego typu decyzja pozwoliłaby szybko zapobiec rozprzestrzenianiu się w zamkniętej placówce tego wirusa plus zgasić do ognisko zapalne – wyjaśnił Grzegorz Szczuka z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.