joomla templates top joomla templates template joomla

Leo przeprasza Niemców

włącz . Opublikowano w Euro 2008 - Polska

Leo Beenhakker przeprosił w imieniu reprezentacji Polski za zdjęcie z ostatniej strony "Super Expressu", która ukazała się w środowym wydaniu gazety, na której selekcjoner trzymał obcięte głowy Michaela Ballacka i Joachim Loewa.
- Mówię to w imieniu polskich kibiców i przede wszystkim drużyny. Przepraszamy naród niemiecki za okładkę, która ukazała się w jednej z gazet. To było obrzydliwe i bardzo brudne. Tylko głupi ludzie mogą robić takie rzeczy kilka dni przed rozpoczęciem Euro.

Piłkarze również widzieli to zdjęcie?

- Tak piłkarze widzieli tę okładkę. Chce powiedzieć, że mam świadomość, że w meczach Polski z Niemcami zawsze są emocje. Jednak od pierwszego dnia zgrupowania mówię wszystkim o tym, aby oddzielić od futbolu, te brudne rzeczy. Szkoda energii na zajmowanie się takimi sprawami.

W meczach wiele będzie zależało od środka pomocy. Co Pan może powiedzieć o formie Mariusza Lewandowskiego?

- Mariusz jest bardzo ważnym zawodnikiem, bo środek pola jest sercem drużyny. Lewandowski to twardy i bardzo doświadczony piłkarz, który pomaga w organizowaniu gry do przodu. On ma teraz najlepszy moment w karierze i bardzo się cieszę, że tak dojrzał. Poza wszystkim, to bardzo fajny chłopak.

Czy pogoda nie pokrzyżowała Panu planów treningowych?

- Zrobiliśmy to, co zaplanowaliśmy, choć przyznam, że po opadach deszczu boiska stały się nieco grząskie i dlatego zwracamy piłkarzom uwagę, aby nieco uważali. Dziś rano odbyły się zajęcia, trochę krótsze niż planowaliśmy, ale wykonaliśmy wszystko, co sobie założyliśmy.

Jak wygląda kwestia zdrowia Kuby Błaszczykowskiego?

- To jeden z piłkarzy, którzy zmaga się z czasem, ale dziś Kuba ćwiczył z nami na sto procent i widać, że jest gotowy. Nie wiem, czy jest w stanie zagrać 90 minut. Nadal zastanawiamy się nad tym, czy zagra od pierwszych minut, czy też wejdzie z ławki rezerwowych. Mamy jeszcze trzy dni i zobaczymy, jak będzie wyglądał w niedzielę.
Czy jakoś szczególnie zwrócicie uwagę na Michael Ballacka?

- Będziemy zajmowali się Ballackiem jeśli będzie w posiadaniu piłki. Jednak my zadbamy o to, żeby piłkę piłka przy nas.

 

 

więcej na stronie: sport24.pl