joomla templates top joomla templates template joomla

"Światło dla Hospicjum"

gdansk.pl włącz . Opublikowano w Gdańsk wiadomości

altW dniach 1, 2 i 3 listopada, około 300 wolontariuszy ubranych w żółte koszulki kwestować będzie na czterech gdańskich cmentarzach: Łostowickim, Centralnym (przy ul. Srebrniki), Garnizonowym (nad Placem Zebrań Ludowych), Oliwskim oraz na Cmentarzu Komunalnym w Pruszczu Gdańskim. W zamian za przekazany datek wolontariusze ofiarują pudełko zapałek z logo Fundacji i Hospicjum.

Akcja "Światło dla Hospicjum" Fundacji Hospicyjnej na rzecz podopiecznych Hospicjum im ks. E. Dutkiewicza SAC organizowana jest po raz czwarty. Fundacja Hospicyjna wspiera Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, które od 29 lat pomaga nieuleczalnie chorym w ostatnim okresie ich życia. Dom Hospicyjny przy ul. Kopernika 6 to miejsce dla 33 pacjentów. Równocześnie z hospicjum stacjonarnym działa hospicjum domowe, które udziela pomocy medycznej, psychologicznej

i socjalnej 40 dzieci i ok. 80 dorosłych przebywających we własnych domach. Środki zebrane podczas kwesty zostaną przeznaczone na bieżącą działalność hospicjum, które jedynie w ok. 66% finansowane jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia i nie pobiera żadnych opłat od swoich pacjentów ani ich rodzin.
ad

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież